Lada dzień całym światem chrześcijańskim wstrząsną dzwony radosnej nowiny zwiastującej zerwanie mrocznych kajdan śmierci i powrót do życia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Naturalnym jest, że okres święta Paschy to czas zadumy nad przemijaniem oraz filozofią życia i śmierci ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu biblijnego. Zwycięstwo Pana i jego zmartwychwstanie każdorazowo ma nam przypominać, że śmierć nie będzie krańcem naszego istnienia, a wyłącznie bramą do życia wiecznego w Chrystusie.Dzięki odkupieńczej męce Jezusa i jego śmierci na drzewie krzyża, każdy z nas otrzymał  nadzieję na zwycięstwo światłości wiekuistej.

Bogata polska tradycja tego najważniejszego święta w kalendarzu chrześcijańskim sprawi, że miliony Polaków w tym czasie oderwą się od zgiełku szarej codzienności i, przemierzając niekiedy setki kilometrów, będą radośnie celebrować w gronie rodzinnym. Pamiętać jednak musimy o tych, których los doświadczył boleśnie, pozbawiając rodziny i uśmiechu na twarzy, bo to właśnie Ci doświadczeni są prawdziwymi nosicielami Jezusa.

Na te dni świątecznego odprężenia pragnę złożyć szczere życzenia miłości Bożej, zdrowia i mnóstwa szczęścia. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie obecny w każdej sekundzie życia, strzeże od złego i błogosławi we wszystkim co czynimy.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Poseł na Sejm RP

Gdynia

 

Wielkanoc 2015