Moi Drodzy! Wczoraj w Słupsku odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Dla mnie osobiście był to niezapomniany wieczór. Otrzymałam wiele słów wsparcia i motywacji do dalszej pracy na rzecz regionu. Wizyta Premiera wiązała się między innymi z bardzo ważną dla Słupszczan wiadomością – Premier Mateusz Morawiecki podpisał uchwałę Rady Ministrów dotyczącą przyznania 115 mln złotych na wieloletni program rozwoju ziemi słupskiej!

Program rozwoju regionu słupskiego zapewni środki na rozwój infrastruktury drogowej, kolejowej. Dofinansuje programy sportowe i turystyczne. Myślę, że każdy mieszkaniec Słupska i okolicznych gmin będzie mógł odczuć te udogodnienia.

To co dla nas kluczowe, w swoim przemówieniu Premier Mateusz Morawicki zapewnił, że zostanie zbudowana cała trasa S6 – od Szczecina po Gdynię, zmodernizowana zostanie również droga krajowa numer 21 i rozbudowany zostanie port w Ustce. Wielokrotnie podkreślił ogromne znaczenie tych inwestycji.

Na Facebooku dodałam kilka zdjęć z wczorajszego wydarzenia. Naprawdę cudowny wieczór, dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie!